Startuj z nami!

www.czasnawypoczynek.pl

relaks, wypoczynek, zwiedzanie...

mapa polskich obiektów turystycznych
Regiony Polecane Kategorie Warto zobaczyć Oferty specjalne Dodaj obiekt

Prezentacja Mapa okolicy W pobliżu
"Uzdrowisko Busko-Zdrój"
ul. Rzewuskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój
tel. (41) 312 48-30, tel. kom. 785 005-500
http://www.ubz.pl
wyślij email do obiektu
Logo "Uzdrowisko Busko-Zdrój"

 

Cena od 70zł

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. to Świętokrzyska perła przyrodolecznictwa, która od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości m.in.: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, kardiologicznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz rehabilituje pacjentów z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego.


Największymi bogactwami „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna „Buskowianka Zdrój”, która cieszy się uznaniem wśród klientów dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Doskonałym uzupełnieniem kuracji w uzdrowisku jest nowa linia „Słonecznych Kosmetyków”, które wytwarzane są na bazie naszych naturalnych substratów leczniczych. Wysoka jakość i właściwości tych produktów powodują, że stają się ważnym elementem każdego domowego spa.


Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 80 rodzajów zabiegów leczniczych. W ramach Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem – Sanatorium „Marconi”. „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.


Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Wszystko to sprawia, że „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.


Nasze obiekty

Sanatorium „Marconi” to najbardziej rozpoznawalny obiekt "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Łączy blisko 200 lat tradycji z nowoczesnością. Został oddany do użytku w 1836 roku, a powstał według projektu architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego.

Sanatorium jest wizytówką całego Uzdrowiska. Znajdują się tu komfortowo wyposażone apartamenty, pokoje 1- i 2- osobowe o wysokim standardzie, łącznie 200 miejsc, oraz baza zabiegowa. Obiekt posiada bezprzewodowy dostęp do Internetu. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest możliwość skorzystania z szerokiej gamy imprez odbywających się w Sali Koncertowej Sanatorium "Marconi". Znajduje się tu również nowoczesne Centrum Konferencyjne. Sanatorium „Marconi” położone jest w kilkuhektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach. To wszystko sprawi, że poczujecie się u nas wyjątkowo a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.
Telefon: 41 370 30 00 (czynny całą dobę).


Sanatorium „Willa Zielona” to parterowe Sanatorium z poddaszem, dużym tarasem i werandą. Powstanie obiektu datuje się na I połowę XX wieku. Początkowo była drewnianym budynkiem, ale w 1995 roku została kompletnie rozebrana, przebudowana i wyremontowana. Stanowi unikalny przykład willi związanej z miejscowym uzdrowiskiem. W ofercie posiadamy 1- i 2- osobowe pokoje z łazienką, wyposażone w telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy i telefon. Obiekt posiada własną jadalnię, salę konferencyjną na 40 miejsc oraz zakład przyrodoleczniczy. Telefon: 41 370 32 73.


Sanatorium „Mikołaj” ma do Państwa dyspozycji miejsca w pokojach 1- i 2- osobowych. Każdy z nich jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę, telewizor, radio, czajnik, telefon i lodówkę. Zapewniamy bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz płatny parking. W czasie pobytu gwarantujemy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt posiada własną jadalnię oraz zakład przyrodoleczniczy. Telefon: 41 370 32 26 (całodobowo), 41 370 32 01.Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „KRYSTYNA". Działa tu Oddział Kardiologiczny, który zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych po operacjach kardiochirurgicznych, chorymi po angioplastyce, po świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia. Na oddziale istnieje możliwość przeprowadzenia pełnej nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej.
Telefon: 41 370 32 00.


Sanatorium "Oblęgorek" to kameralne, chętnie odwiedzane sanatorium w Busku-Zdroju i jeden z obiektów należących do "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Położone jest przy głównym deptaku części uzdrowiskowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Budynek powstał w 1903 roku. W czasie pobytu gwarantujemy opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt posiada własną jadalnię. Baza zabiegowa znajduje się w odległości 100 m.
Telefon: 41 370 33 32.


Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek II" posiada pokoje 2- i 3- osobowe z łazienkami, wyżywienie na miejscu, baza zabiegowa częściowo na miejscu oraz w zakładach przyrodoleczniczych "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. Zapewniona całodobowa opieka pielęgniarska. Obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Telefon: 41 370 18 81, 41 370 33 24.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" im. dr Szymona Starkiewicza - Tradycja leczenia niepełnosprawnych dzieci od 1926r. Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu na terenie uzdrowiska. Szpital jest po gruntownej modernizacji, posiada 4 nowocześnie urządzone oddziały łóżkowe, blok operacyjny, poradnie specjalistyczne oraz bazę rehabilitacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, basen rehabilitacyjny i zabiegi balneologiczne. Kadra medyczna i pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Telefon: 41 370 34 00.

Willa CYPRYS - nowe pokoje w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiadamy też dwa apartamenty wyposażone w: kuchnię, łazienkę oraz dwie niezależne dwuosobowe sypialnie. Dogodna lokalizacja w sąsiedztwie Parku Zdrojowego i uzdrowiskowej bazy zabiegowej. Telefon: 41 378 43 19, 41 312 48 30.


Domek jednorodzinny - rodzinny pobyt z możliwością kuracji w „Uzdrowisku Busko-Zdrój” S.A. Zakwaterowanie w wolno stojącym domku na terenie parku zdrojowego (pełne wyposażenie). Istnieje możliwość wykupienia poszczególnych pokoi w domku. Możliwe jest także wykupienie wyżywienia i zabiegów według cennika „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Telefon: tel. 41 370 31 51/52, 785 005 500.


Przychodnia uzdrowiskowa - czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. jest mozliwośc odpłatnego wykonania badań diagnostycznych i kardiologicznych po uzgodnieniu terminu z oddziałem kardiologicznym. Rejestracja kuracjuszy ambulatoryjnych oraz Planowanie Zabiegów czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00.
Telefon: 41 370 32 77, 41 370 32 70.

Rezerwacja Pobytów Pełnopłatnych
Sanatorium "Marconi"
28-100 Busko-Zdrój, Park Zdrojowy
tel. (+48)
(41) 370 30-00, kom. 785-005-500

tel.(41) 312 48-30
e-mail:
rezerwacja@ubz.pl

Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Pokoje
- Sale konferencyjne
- Sanatoria
Villa "Martin"

Położona w malowniczej miejscowości u podnóża Beskidu Żywieckiego. Do dyspozycji jest 19 miejsc noclegowych...

HAVET Hotel
Resort & Spa*****

W pobliżu jednej z piękniejszych plaż w Polsce, nad Morzem Bałtyckim w miejscowości Dźwirzyno, znajduje się niezwykłe...

Pensjonat Villa Siesta

Zapraszamy na niezapomniane wakacje nad morzem w Mielnie, w naszym pensjonacie położonym 200m od plaży głównej. Ceny od 40zł/os...

zamów reklamę >>>
Park Zdrojowy

w Busko-Zdroju zaprojektowany został w XIX wieku przez ogrodnika Ignacego Hanusza. Ogromny park krajobrazowy...

Busko-Zdrój, odległość: 0.26km

Zamek Dersława

W 1911 roku, Rosjanin Wasyl Waslewicz Jakobs - lekarz uzdrowiska Busko, otrzymał zgodę na wybudowanie pensjonatu. Postanowił on...

Busko-Zdrój, odległość: 0.54km

Galeria "Zielona" w Busko-Zdroju

powstała w 1989 roku jako filia Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach w ramach współpracy...

Busko-Zdrój, odległość: 1.18km

Synagoga w Busku-Zdroju

znajduje przy obecnej ulicy Partyzantów 6, w pobliżu rynku. Synagoga została zbudowana w 1929 roku, w miejscu starej drewnianej...

Busko-Zdrój, odległość: 1.28km

Kościół św. Leonarda

to drewniany kościół, który był niegdyś kościołem parafialnym. Zbudowany został w 1699 roku w miejscu poprzedniego...

Busko-Zdrój, odległość: 1.30km

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

to najstarszy, ponorbertański kościół parafialny w Busku-Zdroju. Pierwotny kościół...

Busko-Zdrój, odległość: 1.38km

Pałac Wielopolskich - Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia

Budowę obecnego pałacu ukończono w 1859 roku.

Chroberz, odległość: 12.61km

Muzeum Regionalne w Wiślicy

Wiślica jest bez wątpienia najbogatszym zespołem zabytkowym na Ponidziu. Jej dzieje sięgają aż IX wieku...

Wiślica, odległość: 12.72km

Cmentarz Wojenny w Pińczowie

położony jest na stoku wzgórza przy ulicy Grodziskowej, za cmentarzem katolickim.

Pińczów, odległość: 14.26km

Pływalnia Miejska "Delfinek" w Pińczowie

Klimatyzowana hala zawiera nieckę basenu pływackiego o wymiarach 25mx12,5m, głębokości 1,05m do...

Pińczów, odległość: 14.27km

Dom Ariański w Pińczowie

pochodzi z przełomu XVI i XVII wieku. Budynek został wzniesiony w południowo-wschodnim narożniku rynku mirowskiego.

Pińczów, odległość: 14.89km

Synagoga Stara w Pińczowie

jest odwiecznym, pełnym dostojeństwa i jedynym dobrze zachowanym świadectwem obecności Żydów w mieście.

Pińczów, odległość: 15.26km

Pałac Wielopolskich w Pińczowie

jest głównym zachowanym obiektem miejscowego Zespołu zamkowo-pałacowego. Budynek...

Pińczów, odległość: 15.36km

Muzeum Regionalne i Informacja Turystyczna

powstało w 1963 roku. Początkowo muzeum otrzymało jedno pomieszczenie...

Pińczów, odległość: 15.38km

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

jest samorządową instytucją kultury, działającą w oparciu o statut nadany Uchwałą Nr XXVIII/205/2001...

Pińczów, odległość: 15.38km

Kaplica św. Anny w Pińczowie

została wzniesiona w stylu manierystycznym w 1600 roku według projektu Santi Gucciego. Znajduje się na...

Pińczów, odległość: 15.67km

Pozostałości Zamku Oleśnickich

Zamek w Pińczowie był zamkiem rycerskim. Znajdował się na cyplu wysuniętego na południe...

Pińczów, odległość: 15.67km

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pińczowie

Instytucje podlegające pod MOSiR Pińczów to: STRZELNICA - prowadzona jest przez Zarząd...

Pińczów, odległość: 15.89km

Baseny Mineralne Solec-Zdrój

zostały otwarte w lutym 2013 roku. Partnerami projektu są Gmina Solec-Zdrój oraz Spółka Malinowe Hotele...

Solec-Zdrój, odległość: 15.90km

Kościół Świętej Trójcy w Chmielniku

to najstarszy zabytek Chmielnika. Położony jest na miejscu dawnego Starego Chmielnika. Kościół ten...

Chmielnik, odległość: 17.23km

więcej >>>
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie